هلاکت عوامل اصلی و محوری جنایت تروریستی مهاباد

فرمانده نیروی زمینی سپاه از به هلاکت رسیدن عوامل اصلی ومحوری جنایت اخیر تروریستی مهاباد خبر داد.

سردار محمد پاکپور با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع اقدام تروریستی اخیر در شهرستان مهاباد و شهادت شماری از هموطنان، نیروهای اطلاعاتی و امنیتی قرارگاه حمزه سیدالشهداء(ع) عملیات شناسایی عوامل جنایتکار این حادثه غم انگیز را آغاز کردند. 

سردار پاکپور افزود: پس از چند روز رصد و بررسی برخی تحرکات و شواهد، عناصر تروریست، شناسایی و تحت تعقیب قرار گرفتند. 

فرمانده نیروی زمینی سپاه در ادامه با اشاره به تلاش تروریست‌ های جنایتکار برای خروج از مرز و کنترل حرکت آنها‌ گفت: به محض ورود تروریست‌ها به محل قرار و تجمع با سایر عناصر ضد انقلاب در منطقه‌ای در آن سوی مرز، عملیات محاصره و برخورد با آنها در دستور کار رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهداء(ع) قرار گرفت و دیروز (سوم مهر) با اجرای عملیات تهاجمی ویژه، تعداد زیادی از مزدوران و جیره خواران استکبار جهانی، از جمله عوامل اصلی و محوری جنایت تروریستی مهاباد به هلاکت رسیدند. 

سردار پاکپور خاطرنشان کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد، موتور محرکه اقدام تروریستی مهاباد، سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) بود که با همکاری آمریکا‌یی‌ها و برخی عناصر حزب بعث در عراق، مبادرت به اعزام این تیم تروریستی به داخل کشور و اجرای این جنایت فجیع کرده است.

وی تصریح کرد: دشمنان بدانند با اجرای سناریوهای تجربه شده علیه انقلاب اسلامی، از جمله خط ترور و وحشت، هرگز نخواهند توانست در عزم و اراده ملت ایران برای دفاع از نظام و میهن اسلامی خللی وارد سازند. 

در اثر انفجار یک بمب در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و رژه نیروهای مسلح در شهرستان مهاباد، در 31 شهریورماه ، 12 نفر شهید و بیش از 80 نفر زخمی شدند.